XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej ˮDopiewo 2013ˮ

5 miejsce LIDERA SWARZĘDZ 2003 na DOPIEWO 2013 (Dopiewo, 10.02.)

Niedzielę, 10 lutego spędziliśmy w pięknej hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, gdzie na zaproszenie UKS Canarinhos Skórzewo wzięliśmy udział w XIV Halowym Turnieju Piłki Nożnej DOPIEWO 2013.

W turnieju o puchary i nagrody walczyło 10 zespołów: Akademia Piłkarska Szczecinek, Chemik Police, Lider Swarzędz, Poznaniak Aurea Poznań, Sokół Rakoniewice, Stilon Gorzów Wlkp., Suchary Suchy Las, Szóstka Śrem oraz dwie drużyny gospodarzy - UKS Canarinhos Skórzewo.

LIDERA SWARZĘDZ 2003 reprezentowali: Oli Strugalski – Kacper Dorna, Miłosz Gawecki, Łukasz Grodzki, Dawid Gulczyński, Kuba Komiński, Jasiu Książkiewicz, Bartek Łuczak (k), Dawid Pankowski, Ludwik Sobieszczański, Kacper Vogel, Michał Wieczorek oraz Stasiu Żuk.

Drużyny uczestniczące w turnieju zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów, a nam los przydzielił UKS Canarinhos Skórzewo II, AP Szczecinek, Stilon Gorzów Wlkp. oraz Suchary Suchy Las.

Rozpoczęliśmy z wysokiego pułapu, ponieważ po rozgrzewce, którą brawurowo przeprowadził tym razem Mieszko Gawecki, „rozstrzelaliśmy” drugi zespółUKS Skórzewo 5:0. Festiwal strzelecki rozpoczął już w pierwszej minucie Bartek z lewej strony boiska, poprawił minutę później z prawej strony Łukasz, a po kolejnej minucie było już 3:0 po strzale Bartka ze środka. Wynik „uzupełnili” Gulczas i Dawid P. W tym meczu nasz bramkarz, Oli miał tylko raz piłkę w rękach, a Książka, nie wiedzieć dlaczego, uparł się, żeby znokautować bramkarza gospodarzy i przy trzecim trafieniu w sytuacji sam-na-sam z kilku metrów wprost w niego prawie mu się to udało… ;-)

Drugi mecz zremisowaliśmy zSucharami Suchy Las 1:1. Dusiliśmy mocno, aczkolwiek nieskutecznie, praktycznie cały mecz, ale podczas gdy my wytrwale trenowaliśmy strzały w sam środek bramki, czyli tam, gdzie stał bramkarz przeciwników, oni z kontry strzelili nam bramkę. Na szczęście akcja Komina i dobry strzał z prawego skrzydła dały nam wyrównanie.

W kolejnym meczu przegraliśmy zAP Szczecinek 0:1, będąc drużyną lepszą, ale znowu nieskuteczną i jeden błąd w obronie, wykorzystany bezlitośnie przez kolegów ze Szczecinka, kosztował nas utratę punktów, niezbędnych do wyjścia z grupy do półfinału.

W następnym meczu odzyskaliśmy część skuteczności (gdybyśmy odzyskali całą, to wynik byłby jeszcze lepszy), pokonującStilon Gorzów Wlkp. 5:0, po pięknych strzałach z dystansu Wieczorynki i Bartka oraz golach zdobytych w zamieszaniu podbramkowym przez Dawida P., Bartka i Komina.

W ostatnim meczu w turnieju, grając o piąte miejsce, zafundowaliśmy sobie dreszczowiec, który wygraliśmy w rzutach karnych zChemikiem Police 4:2 (2:2). Nie weszliśmy dobrze w ten mecz, tracąc dość szybko bramkę po błędzie w obronie, ale, mimo serii niepewnych zagrań, udało nam się wyrównać po indywidualnej akcji Dawida P. Chwilę później Komin podwyższył na 2:1, ale po kolejnym błędzie, tym razem przy wybiciu piłki z autu, straciliśmy drugą bramkę. Do końca trwała wyrównana walka, ale bez efektu…, a więc karne ! W pierwszej kolejce Stasiu przetestował wytrzymałość muru dopiewskiej hali na wysokości ok. 1 m nad bramką, ale na szczęście strzał zawodnika Chemika obronił Oli. W drugiej serii Bartek pokazał jak się strzela karne, nie dając bramkarzowi z Polic żadnych szans, a strzał naszych przeciwników ponownie obronił Oli. W trzeciej kolejce Łukasz trafił bardzo szczęśliwie, ponieważ bramkarz Polic miał już piłkę „na rękawicach” i nasze zwycięstwo w tym nerwowym spotkaniu stało się faktem…

Bramki dla LIDERA w Dopiewie zdobyli: Bartek – 5, Dawid P. i Komin - po 3, Łukasz - 2 oraz Gulczas i Wieczorynka - po 1, a nasz goalkeeper – Oliwier Strugalski został zasłużenie wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Gratulujemy serdecznie !

Turniej wygrał znany nam dobrze z turnieju KRONO ARENA CUP 2012, który zorganizowaliśmy w kwietniu minionego roku w Swarzędzu, sympatyczny zespół Akademii Piłkarskiej Szczecinek, który oklaskiwaliśmy w zwycięskim finałowym pojedynku z Sucharami Suchy Las (8:1).