UKP CUP 2013 w Zielonej Górze

W sobotę tj. 12.01.2013. braliśmy udział wturniejuUKP CUP 2013 w Zielonej Górze.

W turnieju wystąpiło 10 zespołów.

Poniżej wyniki i krótkie info z meczów naszej grupy.

LIDER Swarzędz – UKP I Zielona Góra 2:1 Nasz zespół zaczął tradycyjnie, bojaźliwie, bez wiary we własne umiejętności i generalnie chaotycznie. Stąd już w drugiej minucie padł gol dla przeciwników (jak zwykle z niczego)Po kilku kolejnych minutach chaosu, ale już bez starty bramki drużyna nasza zaatakowała czego efektem były gol wyrównujący z 8 minuty, zdobyty przez Bartka Łuczaka i zwycięska bramka, strzelona na 30 s. przed końcem meczu przez Fornala. W ten sposób cudem jakimś zaliczyliśmy zwycięstwo w pierwszym, trudnym dla nas meczu turnieju.

LIDER Swarzędz – Pogoń Świebodzin 4:0 Zupełnie inny występ. Pewna gra, pełna ładnych i zaplanowanych akcji, a bramki po serii podań zdobywali: Bartek Łuczak (sztuk 2), Dawid Gulczyński i Kacper Dorna

LIDER Swarzędz – UKP 2004 Zielona Góra 1:0 Tu znów było wesoło, po oszałamiającym sukcesie w meczu poprzednim, gwiazdy nasze podeszły do tego spotkania z pełną nonszalancją i lekceważeniem przeciwnika. To lekceważenie wynika z faktu, iż dzieci nasze potrafią już czytać i na tablicy z terminarzem spotkań przeczytały, iż grać będą z drużyna młodszą z rocznika 2004. No i, właśnie dzięki umiejętności czytania dzieci nasze ustawiły się na boisku i czekały, aż przeciwnicy zaczną się sami potykać o własne nogi, a najlepiej, żeby sami strzelili sobie bramkę samobójczą. A tymczasem ich młodsi koledzy atakowali i byli bardzo bliscy strzelenia nawet kilku bramek. Szczególnie podobał się najmniejszy gracz drużyny przeciwnej, który miał w zwyczaju zwodem na zamach kłaść naszych obrońców na parkiecie i ich mijać.W 8 minucie bramkę dla nas zdobył Bartek Łuczak.

LIDER Swarzędz – Lechia Dzierżoniów 2:0 Znów ładny mecz z naszej strony i dwie piękne bramki. Pierwsza po przepięknej akcji, piłka od naszego bramkarza Oliego Strugalskiego na prawą obronę do Jasia Książkiewicza, dalej na lewą obronę do Stasia Żuk, które po minięciu jednego przeciwnika, podał po przekątnej na prawy atak do Wiktora Przebieracza, które pobiegł z piłką w kierunku bramki, a następnie podał lekko do tyłu na lewą stronę do Kacpra Dorny, które dopełnił formalności, strzelając na „wyczyszczoną” bramkę.Drugą bramkę zdobył Stasiu Żuk. Został wypędzony przez dwóch obrońców na koniec pola karnego pod linię końcową i stamtąd chyba w desperacji uderzył silnie z bardzo ostrego kąta na bramkę, idealnie pod poprzeczkę. Bramka godna odnotowania. I w tym momencie z kompletem punktów zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie.

Półfinał

LIDER Swarzędz – Gryf Świdnica 0:1 Proszę przeczytać relację z pierwszego meczu, z tą różnicą, że drużyna Gryfa zagrała jeszcze lepiej niż nasz przeciwnik z pierwszego meczu no i co najgorsze drużyna nasza do samego końca nie zorientowała się, że przeciwnicy zamierzają to spotkanie wygrać. A przecież na każdym kroku widzą hasło Lidera o „prawdziwej porażce i niepodejmowaniu walki”. Tego jakoś nie mogą przeczytać, czyli jednak konieczna dalsza edukacja.

Mecz o 3 miejsce

LIDER Swarzędz – UKP II Zielona Góra 3:0 Proszę przeczytać relację z drugiego meczu, tyle że padły tylko trzy bramki i zmieniliśmy dzieci strzelające. 2 bramki zdobył Kacper Fornalkiewicz i jedną Jasiu Książkiewicz.

Kacper Fornalkiewicz zostało uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

No i na koniec należy podkreślić, że nasz bramkarz Oli Strugalski stracił najmniej bramek spośród wszystkich bramkarzy turnieju i co godne podkreślenia, w kilku akcjach broniąc naprawdę trudne strzały, w tym raz prawie w szpagacie (potem wprawdzie dwóch kolegów musiało Oliwiera pozbierać z parkietu, ale bramka obroniona). Taki żart tylko – nikt go nie podnosił, sam wstał po minucie.

A, no i mały włos bym zapomniał dodać:„Należy podkreślić, iż kolejny raz TRENER NASZ stanął na wysokości zadania i poprowadził zespół do sukcesu (który to już raz nie spamiętam )”. A Kierownik się migał i nie mył butów, bo mówił, że na takim parkiecie nie trzeba. No to już wiecie do kogo można mieć pretensje za przegrany półfinał.

Chłopcy reprezentujący naszą drużynę : Oli Strugarski, Bartek Łuczak, Jasiu Książkiewicz, Kacper Fornalkiewicz, Wiktor Przebieracz, Stasiu Żuk, Dawid Gulczyński, Kacper Dorna.