Wygrana grupa po wysokim zwycięstwie w Skórzewie

Canarinhos Skórzewo - Lider Swarzędz 0:5 (0:2)
Gole: ⚽ Książkiewicz (5') ⚽ Rybarczyk (21' as. Książkiewicz) ⚽ Książkiewicz (58' as. Rybarczyk) ⚽ Staszyński (79') ⚽ Wojciak (83')
Widzów: 62

Skład Lidera: Strugalski, Wojciak, Fornalkiewicz, Zaborniak, Maciejewski, Kapustyński (Ratajczak), Koralewski, Rybarczyk (Lewandowski), Vogel (Staszyński), Kowalewski (Chruścicki), Książkiewicz

Trener: Maciej Rybicki

Już przed meczem wiedzieliśmy, że mamy miejsce w barażach. Zależało nam jednak na zwycięstwie w zazwyczaj ciężkim boju z Canaronhos, co zapewniłoby nam pierwsze miejsce w grupie. I rzeczywiście wygraliśmy, choć wyjątkowo w Skórzewie nie trafiliśmy na wielki opór.
Już na początku wysoki pressing przyniósł efekt - Książkiewicz wymusił błąd bramkarza i tak zablokował wybijaną przez niego piłkę, że potem mógł z bliska tylko lekko dołożyć stopę by dać nam prowadzenie. Podwyższył Rybarczyk, który swoim strzałem zza pola karnego udowodnił, że na jego bramki warto czekać. To był najładniejszy z dzisiejszych goli.
W drugiej połowie Kanarki były nieco groźniejsze, ale to my kontynuowaliśmy strzelanie. Najpierw Olek zamieszał w szeregach obrońców na lewej stronie pola karnego i zagrał przed bramkę, gdzie przytomnie zachował się Vogel nie atakując piłki (prawdopodobnie był na pozycji spalonej) czym umożliwił skuteczne uderzenie Jasiowi. W końcówce gola głową zdobył Staszyński wykorzystując niezrozumienie obrońcy i bramkarza gospodarzy, a wynik ustalił Wojciak. Zagranie Mateusza z rzutu rożnego przyjął na głowę defensor Canarinhos, ale tak niefortunnie, że trafił do własnej bramki.
Warte podkreślenia, że Strugalski i cały blok defensywny zachowali czyste konto.

Plan taktyczny trenera Macieja Rybickiego przyniósł efekt i pozwolił najpierw jesienią, a teraz i wiosną, wygrać grupę północną ligi wojewódzkiej WZPN. Zawodnicy mogli po meczu świętować... ale niezbyt długo, bo najbliższy tydzień to kolejne wyzwanie - dwumecz z Ostrovią Ostrów Wielkopolski o mistrzostwo województwa, które to starcie jest jednocześnie barażem o Centralną Ligę Juniora U17.