Tym razem CLJ nie dla nas

Baraż o CLJ U17: UKS Lider Swarzędz - Arka Gdynia SI 1:7 (1:3)
Gole: ⚽ 0:1 Hebel (3') ⚽ 1:1 Vogel (9' as. Kowalewski) ⚽ 1:2 Skóra (29' z karnego) ⚽ 1:3 Skóra (45') ⚽ 1:4 Trela (47') ⚽ 1:5 Kościów (57') ⚽ 1:6 Pyrek (63') ⚽ 1:7 Pyrek (86')
Widzów 266
Skład Lidera: Strugalski, Jokiel (Górczewski), Zaborniak (Lewandowski), Fornalkiewicz, Wojciak (Ratajczak), Kapustyński (Staszyński), Koralewski, Maciejewski, Kowalewski (Rybarczyk), Vogel, Książkiewicz (Chruścicki). Trener Maciej Rybicki.

Po tym meczu padli i przegrani i zwycięzcy, jak na załączonym obrazku. 38 stopni, które pokazywało większość termometrów, zbierało swoje żniwo. Rzadko już w pierwszej połowie obie drużyny zmuszone są do dokonania aż dwóch zmian. Tak było jednak dzisiaj.
Gdy już na początku Arka zdobyła gola wydawało się, że jest po walce. Szybko jednak odpowiedzieliśmy, niemal powtarzając akcję bramkową z Gdyni. Kowalewski zagrał z boku do dobrze ustawionego Vogla, a ten precyzyjnie uderzył. Brakowało nam jednej bramki do odrobienia strat. Nie zdobyliśmy jednak już żadnej.
Okres wyrównanej gry zakończył wykorzystany karny po faulu Wojciaka. Inaczej niż w sobotę to strzelec był górą, tym razem Strugalski nie wyczuł snajpera. Przed przerwą jeszcze raz daliśmy się pokonać i wynik zaczął odjeżdżać.
Po przerwie ruszyliśmy z animuszem, ale szybko nadzialiśmy się na kontrę i wtedy nadzieja uleciała. Graliśmy, ale już bez wiary i Arka zdobyła kolejne gole. Wysoka skuteczność przyjezdnych, przy naszym mijaniu się o centymetry z bramką, sprawiła, że końcowy wynik wygląda marnie.

Gratulujemy Arce Gdynia! Dziękujemy bardzo licznej publiczności - tej z Gniezna, Gorzowa Wielkopolskiego, Zabrza, Poznania, a przede wszystkim ze Swarzędza!! Dziękujemy klubowym kolegom z innych roczników piłkarskich i z innych sekcji. Dziękujemy Burmistrzowi. I wszystkim, którzy w tym skwarze postanowili nam kibicować.
Dziś jesteśmy smutni, od jutra odpoczywamy, za miesiąc wracamy do gry i zwycięstw!