Sezon 2019/20 zaczniemy derbami

Wracamy do treningów, znamy też już terminarz. Czeka nas sporo zmian - nowi przeciwnicy, rozgrywki całoroczne, inne własne boisko. Pierwszy trening już 22 lipca, pierwszy ligowy mecz niecały miesiąc później.

Kończy się wyjątkowo krótka przerwa między sezonami. Po bardzo udanym sezonie z niespecjalnie radosnym finałem zaczynamy przygotowania do jesiennej rundy rozgrywek. Zagramy ponownie w lidze wojewódzkiej juniora młodszego, ale będzie to już poziom B1. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podzielił ligę tradycyjnie na dwie grupy, a my trafiliśmy do grupy 1 (północnej). Naszymi przeciwnikami będą starzy znajomi i zupełnie nowe dla nas drużyny. Dokładne terminy są jeszcze ustalane, dla ułatwienia podajemy poniżej w nawiasie datę soboty z weekendu, z którym ma się odbyć dany mecz. Grupa jest 12-zespołowa, co oznacza 11 spotkań i tyleż kolejek. Jesienią zagramy kolejno z:

Unią Swarzędz (dom, 17 sierpnia)

Wełną Rogoźno (dom, 24 sierpnia)

KP Piła (dom, 31 sierpnia)

Koziołkiem Poznań (wyjazd, 7 września)

Błękitnymi Wronki (dom, 14 września)

AP Reissa (wyjazd, 21 września)

KS Wartą Poznań (dom, 28 września)

SPN Szamotuły (wyjazd, 5 października)

Przemysławem Poznań (dom, 12 października)

Nielbą Wągrowiec (wyjazd, 19 października)

Złotymi Złotkowo (dom, 26 października)

Naszym domowym boiskiem będzie w tym sezonie obiekt w Kobylnicy. Odnowione miejsce z pełnowymiarową, naturalną nawierzchnią daje też komfortowe warunki do kibicowania.

Zanim jednak ruszą rozgrywki czas na przygotowania. Trenujemy już od 22 lipca (g. 17.00). W  kolejnym tygodniu wyjeżdżamy na obóz przygotowawczy do Opalenicy (Cristiano Ronaldo się podobało, nam też), gdzie rozegramy pierwsze sparingi, po powrocie będzie czas na kolejne dwa mecze kontrolne.

Dla wielu z nas to też trudny czas zmiany szkoły. Trudny z powodu reformy edukacji, którą odczuje większość zespołu. Część z nas jeszcze walczy o miejsca w szkołach średnich, wszyscy będziemy walczyć o wygranie ligi. Nasz cel się nie zmienia.