Remis lidera z Liderem
Liga wojewódzka, 6. kolejka: Akademia Piłkarska Reissa - Lider Swarzędz 1:1 (0:1)
Gole: ⚽ 0:1 Maciejewski (3' as. Rybarczyk) ⚽ 1:1 Paschke (59')
Widzów 38
Skład Lidera: Strugalski, Wojciak (Staszyński), Górczewski, Dotka (Owczarek Ż), Jokiel, Fornalkiewicz, Maciejewski (Pogorzelec), Rybarczyk, Kowalewski (Maślanka), Vogel (Ratajczak), Schneider oraz Stułów i Lewandowski
Trener Maciej Rybicki
Lider tabeli spotkał się z urzędującym zwycięzcą ligi wojewódzkiej. Zapowiadało się dobre widowisko i rzeczywiście mecz stał na wysokim poziomie. Obie drużyny zagrały dynamiczny, otwarty futbol. Akcji podbramkowych nie zabrakło i kibice, którzy oglądali mecz na obiekcie w Opalenicy, nie mogli być zawiedzeni.
Już w 3. minucie Maciejewski wykorzystał brak zdecydowania bramkarza i obrońcy gospodarzy i na bocznej linii pola karnego uderzył piłkę między przeciwnikami kierując ją do bramki. Asystę drugiego stopnia miał przy tym golu Fornalkiewicz, a jego podanie przedłużył Rybarczyk. Szybkie trafienie rozbudziło apetyt gości i na bramkę Akademii ruszyły kolejne akcje. Pod naszą bramką również dużo się działo, a dodatkowo defensorom obu stron grę utrudniała mokra murawa.
W drugiej połowie tempo nie spadło, kibice wciąż mieli sporą dawkę emocji pod obiema bramkami. Po kwadransie gry gospodarze dopięli swego. Po rzucie rożnym precyzyjnym uderzeniem głową pod poprzeczkę popisał się Paschke. Ciekawostką jest fakt, że obie bramki zdobyli zawodnicy z numerem 6 na plecach.
Remis nie zadowalał żadnej ze stron. Z ostatnich trzydziestu minut wystarczy odnotować słupek po strzale z rzutu wolnego Fornalkiewicza czy gola strzelonego przez Akademię Reissa chwilę po tym jak sędzia przerwał akcję uznając, że piłka wcześniej opuściła boisko. Obie drużyny do końca chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zakończyło się podziałem punktów. W ostatnich minutach w szeregach Lidera pojawił się Kacper Owczarek, który w debiucie m.in. zobaczył żółtą kartkę.
Ten jeden, który dopisaliśmy do swojego konta, nie poprawił naszej pozycji w tabeli - wciąż jesteśmy na 10. miejscu.