Mosina CUP 2015

Do Mosiny na turniej piłkarski pojechali: Dorna, Fornalkiewicz, Gawecki, Jeske, Jędrzejczak, Książkiewicz, Przybylski, Vogel, Zaborniak, Żuk.

Kierowniko – Trenerem był Dawid Książkiewicz, ponieważ  trener Arek Piasecki czuwał nad grupą młodszych piłkarzy rocznika 2007-2008

Przeciwko nim stanęły (tylko w naszej grupie) drużyny: UKS Śrem, UKS Orlik Mosina, Kotwica Kórnik, Unia Swarzędz 2003.

W drugiej grupie grały: Błękitni Owińska, Unia Swarzędz 2004, KS 1920 Mosina, Jedynka Luboń, Las Puszczykowo.

Turniej rozpoczął się od wspólnej dla wszystkich - dzieci i ich rodziców rozgrzewki. Po uroczystym otwarciu i stosownych przemowach lokalnych notabli na rynku w Mosinie, wszyscy (wraz z orkiestrą) przemaszerowali ulicami Mosiny (wszystkimi dwiema) na stadion. Od ostatniego uroczystego pierwszomajowego pochodu z 1964 roku, był to najliczniejszy przemarsz zorganizowanej grupy ludzi ulicami tego podpoznańskiego miasteczka. Mieszkańcy wiwatowali, raczyli się napojami, co po niektórych było już od rana widać.

Lider Swarzędz – Unia Swarzędz 1:0

Tradycyjnie pierwsze spotkanie nie napawało optymizmem (choć wydawało się, że powinno być lepiej, gdyż teoretycznie pierwszy mecz wygraliśmy walkowerem 3:0 z Salosem Poznań, ale ostatecznie to jednak spotkanie z Unią było dla nas pierwszym). Mecz był nudny jak obrady sejmu. Dużo niedokładności, bałaganu i nie zrozumienia, ostatecznie Dominik Zaborniak po indywidulanej akcji strzelił gola na 1:0.

Lider Swarzędz – Kotwica Kórnik 4:1

Lider przeważał od samego początku meczu. Pierwszego gola na 1:0 zdobył Stanisław Żuk po indywidualnej akcji z lewej strony. Na 2:0 podwyższył Miłosz Gawecki po podaniu Żuka. Potem strzelił jeszcze Kacper Fornalkiewicz, przy asyście Jana Książkiewicza. Czwartego gola dla Lidera zdobył chłopiec z Kórnika, idealnie obsłużony przez Książkiewicza.

Lider Swarzędz – UKS Śrem 5:0

Na 1:0 Denis Jeske po podaniu Żuka, na 2:0 Żuk po podaniu Książkiewicza, potem ponownie Jeske po podaniu naszej własnej poprzeczki (poprzeczka zainicjowała kontrę) i wreszcie gole nr cztery i pięć Gawecki (drugi z nich był dobitką, obronionego strzału Zaborniaka).

Lider Swarzędz – UKS Orlik Mosina 2:2

Gole dla Lidera zdobyli Jeske po podaniu Żuka i Książkiewicz po podaniu Jeske.

W ostatniej minucie piękną obroną popisał się Filip Jędrzejczak.

Ten remis w ostatnim meczu grupowym dał nam zwycięstwo w grupie. Stąd do przerwy zajmowaliśmy pierwsze miejsce.

Półfinał

Lider Swarzędz – Jedynka Luboń 4:0

Fornalkiewicz dośrodkowywał z lewej strony, ale nieświadomy tego bramkarz z Lubonia postanowił zaatakować wrzuconą w pole karne piłkę jedną ręką, ta była jednak za nisko wystawiona, zaatakował więc w siatkę. A, że było bez bloku to 1:0 dla nas. Na 2:0 Książkiewicz dobijając strzał Fornalkiewicza i potem dwa gole Żuka, najpierw po podaniu Vogla, a potem dobitka strzału Zaborniaka.

Finał

Lider Swarzędz – UKS Orlik Mosina 1:1 (karne 1:3)

Podobnie jak w półfinale niewykorzystanych sytuacji mieliśmy jak Grecja długów, od cholery. Niestety remis i to po bramce zdobytej przez Zaborniaka, po podaniu Fornalkiewicza, w samej końcówce meczu.

Karnego strzelił Książkiewicz. Gawecki, Vogel, Dorna nie.

Trudno.

Subiektywnie stwierdzam, że obiektywnie byliśmy najlepszą drużyną w naszym roczniku. Mimo przegranego w karnych finału. Osobną sprawą jest gospodarskie sędziowanie w finale, w tym nakazywanie powtórzenia przez gracza z Mosiny, przestrzelonego 2 metry nad bramką karnego, z powodu opuszczenia linii bramkowej przez naszego bramkarza. Rozumiem, gdyby pomogło to bramkarzowi obronić karnego, ale przy tak niecelnym strzale? I to dodatkowo na turnieju dzieci? Ale cóż, aktualnie trasa kolejowa z Poznania do Wrocławia jest w remoncie, hulaj dusza piekła nie ma.

Poza wymienionymi wyżej strzelcami, asystentami i bramkarzem w każdym meczu aktywny udział mieli także Jacek Przybylski (pseudonim boiskowy Szlaban, opuszcza się go w obronie i żaden pojazd nie przejedzie) oraz Kacper Dorna (Pchełka - przeciwnicy w środku pola nie mogli się opędzić).

Strzelcy bramek: Żuk 4, Gawecki 3, Jeske 3, Fornalkiewicz 2, Książkiewicz 2, Zaborniak 2.

link do zdjęć: https://plus.google.com/photos/114325179193426479956/albums/6169167376135435729?authkey=CPTXs-f669TbTA