Lider Winter CUP 2012 (02.12.12)

Lider Winter CUP 2012  (02.12.12)

Nasze zaproszenie do wspólnej zabawy na turnieju WINTER CUP 2012, w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przyjęły następujące zespoły: AP ŚLĄSK Wrocław, DAP Toruń, DWUNASTKA Włocławek, FC AKADEMY Wrocław, GNIEWKO Gniezno, KANIA Gostyń, LECHIA Kostrzyn, WARTA Poznań, WKS ŚLĄSK Wrocław oraz ZAWISZA Bydgoszcz.

My, jako gospodarz, wystawiliśmy dwa zespoły o nazwach symbolizujących nasze barwy klubowe, czyli LIDER „BLACKS” oraz LIDER „REDS”. Barw „czarnego” zespołu bronili: Oli Strugalski – Kacper Fornalkiewicz, Kuba Komiński, Jasiu Książkiewicz, Gracjan Lewandowski, Bartek Łuczak, Wiktor Przebieracz, Jacek Przybylski, Kacper Vogel, Dominik Zaborniak oraz Stasiu Żuk, a w „czerwonych” walczyli: Dawid Pankowski – Kacper Dorna, Miłosz Gawecki, Dawid Grodzki, Dawid Gulczyński, Wiktor Koralewski, Ludwik Sobieszczański, Michał Wieczorek, Wojtek Zwoliński oraz Albert Żerkowski.

Zdjęcia z turnieju:http://picasaweb.google.com/114325179193426479956/TurniejWinterCUP201202122012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJfmlJPykcHcygE&feat=directlink

W naszych turniejowych zmaganiach kolejno:

- przegraliśmy z Lechią Kostrzyn 0:1 (Lider „Blacks”) po meczu naszej przygniatającej przewagi i festiwalu niewykorzystanych sytuacji „sam-na-sam” ze świetnie dysponowanym bramkarzem naszych przeciwników;

- przegraliśmy po wyrównanym meczu i walce na całym boisku z Kanią Gostyń 0:1 (Lider „Reds”);

- pokonaliśmy 2:0 Zawiszę Bydgoszcz (Lider „Blacks”);

- zremisowaliśmy po meczu walki i szeregu niewykorzystanych okazji po obu stronach z Wartą Poznań 0:0 (Lider „Reds”);

- po meczu błędów i straconych okazji bramkowych ulegliśmy WKS Śląskowi Wrocław 1:2 (Lider „Blacks”);

- przegraliśmy, mając przewagę i tracąc bramki po dwóch kontrach przeciwnika z AP Śląsk Wrocław 0:2 (Lider „Reds”;

- ulegliśmy Dwunastce Włocławek 1:2 (Lider „Blacks”), strzelając bramkę, dającą nam prowadzenie w pierwszych sekundach meczu i tracąc decydującą o porażce bramkę w ostatnich sekundach meczu;

- przegraliśmy z DAP Toruń 0:2 (Lider „Reds”), pozwalając przeciwnikom wykorzystać ich okazje, a nie wykorzystując własnych;

- bezbramkowo zremisowaliśmy z FC Akademy Wrocław (Lider „Blacks”) po meczu, w którym nie potrafiliśmy wykorzystać swojej zdecydowanej przewagi;

-wygraliśmy po ciężkiej walce z Gniewko Gniezno1:0(Lider „Reds”).

Na zakończenie turnieju los zgotował nam niespodziankę, ponieważ w meczu o dziewiąte miejsce, w „bratobójczej walce” zmierzyły się oba zespoły Lidera. Ten mecz, któremu przez cały czas towarzyszył grany „na okrągło” hymn Lidera Swarzędz, wzbudził wielkie emocje wśród naszych rodziców, licznie zgromadzonych na trybunach. Głośny doping i chóralne śpiewy bardziej pomogły Liderowi „Blacks”, który pokonał Lidera „Reds” 3:1.

I to był dla nas właśnie taki dzień, o jakim śpiewają w hymnie Lidera nasi rodzice…, dzień, w którym sportowo nie wyszło nam tym razem tak, jakbyśmy chcieli, ale w którym po prostu „(…) nie porażka, czy zwycięstwo, lecz zabawa liczy się (…)”. A zabawa była naprawdę super i długo jej nie zapomnimy…

Turniejowe gole dla LIDERA zdobyli Łukasz Grodzki, Dominik Zaborniak i Stasiu Żuk (po dwa) oraz Jasiu Książkiewicz, Bartek Łuczak i Wiktor Przebieracz (po jednym).

Zwycięzcą turnieju LIDER SWARZĘDZ WINTER CUP 2012 został zespół DWUNASTKI Włocławek, który w finale pokonał WARTĘ Poznań 2:0, a trzecie miejsce przypadło w udziale LECHII Kostrzyn, która po zaciętym meczu i remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry pokonała w rzutach karnych 2:1 zespół DAP Toruń.

Dla zwycięzców, pod koniec dekoracji, odpaliliśmy mistrzowskie confetti i zagraliśmy „We are the champions”, na co bez wątpienia zasłużyli.

Tradycyjnie już, jak na wszystkich turniejach w Swarzędzu, wyłoniliśmy „Zespół Marzeń”, w którego skład weszli tym razem: Krzysztof Bąkowski (bramkarz WARTY Poznań), zawodnicy defensywni: Damian Formicki (DAP Toruń) i Miłosz Sztygowski (DWUNASTKA Włocławek) oraz zawodnicy ofensywni: Mateusz Wojciechowski (WARTA Poznań) i Norbert Gruszka (LECHIA Kostrzyn). Nagrody dla „Dream Team’u” oraz dla najlepszego strzelca turnieju (Mateusz Wojciechowski z WARTY Poznań, zdobywca 6 goli) ufundowała firma ERIMA.

Gdyby nie nasi sponsorzy, czyli Spółdzielcza Grupa Bankowa oraz polski oddział BP Europa, nasz Uczniowski Klub Sportowy nie udźwignąłby ciężaru finansowego turnieju oraz nie mógłby zapewnić wszystkim jego uczestnikom bardzo atrakcyjnych prezentów ze sportowej kolekcji CASTROL EURO 2012 oraz specjalnych turniejowych koszulek.

Słowa podziękowania należą się też naszym rodzicom, dzięki których wysiłkowi po raz kolejny turniej piłkarski w Swarzędzu zakończył się dużym sukcesem organizacyjnym i dostarczył jego uczestnikom oraz ich kibicom ogromnych sportowych emocji. I oczywiście, „last but not least”, dziękujemy naszym Trenerom, Łukaszowi i Arkowi, którzy przez całą niedzielę zagrzewali nas do walki i wspierali w turniejowych zmaganiach.