Turniej w Gnieźnie 24,11,2012

W sobotę 24,11,2012r pojechaliśmy na turniej do Gniezna, który organizowany był przez KS Gniewko Gniezno.

Relacja z turnieju opisana przez Tomka Zwolińskiego;

Link do zdjęć

Na II Turniej Piasta w Gnieźnie pojechaliśmy w następującym składzie: Miłosz Gawecki, Wiktor Przebieracz, Kacper Fornalkiewicz, Łukasz Grodzki, Dawid Pankowski, Kacper Dorna, Stasiu Grupiński, Ludwik Sobieszczański, Wojtek Zwoliński i Albert Żerkowski. Niestety nie dojechał „zawirusowany” Wiktor „Koralek” Koralewski.

Turniej w Gnieźnie był podzielony na dwie kategorie wiekowe chłopców. Nasz zespół grał w grupie rocznika 2003 razem z drużynami: Gniewko Gniezno, Lechia Kostrzyn, GKS Grom Dopiewo, MKS Trzemeszno oraz Polonia Środa Wlkp.

W pierwszym meczu trafiliśmy na Grom Dopiewo. Mecz rozpoczęliśmy pewnie i po kilku akcjach Fornal zdecydował się na strzał z półdystansu i padł pierwszy gol dla Lidera. Chwilę później wynik poprawił Przebier i zrobiło się 2:0! W tym momencie uzyskaliśmy dość sporą przewagę i wydawało się, że kolejne gole to tylko kwestia czasu, ale akcje Fornala, Dawida i Stasia nie skończyły się bramkami. Co gorsze rywale wyprowadzili kontrę i zrobiło się mniej miło, bo było 2:1. Takim wynikiem skończyło się spotkanie, a Lider został liderem Turnieju! Niestety niedyspozycja Ludwika wykluczyła go z dalszej części turnieju.

Drugi mecz z gospodarzami owszem dostarczył nam dużo emocji, ale głównie z powodu naszej gry w defensywie i zagrożenia pod naszą bramką. Nie bardzo potrafiliśmy przebić się przez „zasieki” obronne Gniewka. Próbował i Albert i Kacper, ale gra toczyła się na naszej połowie gdzie dość skutecznie się broniliśmy (Miłosz i Przebier). Na szczęście rywale nie mieli klarownych sytuacji i stojący na bramce Dawid zachował czyste konto. Skończyło się bezbramkowym remisem. Pozycja Lidera na fotelu lidera została utrzymana!

W trzecim meczu z Trzemesznem chłopcy dobrze zagrali od samego początku. Budowali swoją przewagę dokumentując najpierw bramką Fornala, a później Łukasza. Pewna była gra obronna Miłosza i Przebiera. Dobrze w bramce zaprezentował się Dawid, a zmiennicy Kacper, Wojtek i Stasiu stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Niestety w zamieszaniu po rogu straciliśmy bramkę. Na szczęście w doskonałej dyspozycji strzeleckiej był w sobotę Fornal, który ustalił wynik na 3:1! Fotel lidera wciąż zajęty przez Lidera!

W czwartym meczu spotkaliśmy się z zawsze niebezpieczną Polonią Środa Wlkp. Ten turniej jednak nie był najlepszy w wykonaniu rywali. Mecz od początku odbywał się pod naszą kontrolą. Najpierw Albert z zimną krwią wykorzystał okazję i przełamał się zdobywając pierwszego gola. Wynik ustalił Fornal pewnie wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką przez rywali.

Po tym meczu i zakończeniu 4 kolejki było już wiadomo, że TEN PUCHAR BĘDZIE JUŻ NASZ!!! Ale pozostał jeszcze jeden mecz z Lechią Kostrzyn. Spotkanie przyniosło mnóstwo emocji! Pomimo, że chłopcy wiedzieli, że już wygrali nie odpuścili i walczyli do końca. Mecz był niezwykle wyrównany – również na trybunach. W końcówce daliśmy się trochę zepchnąć do obrony, ale ostatecznie padł sprawiedliwy remis 0:0! Chłopcom należą się duże brawa!

Okazało się, że nie tylko zajęliśmy PIERWSZE MIEJSCE, ale w naszej drużynie znalazł się najlepszy strzelec turnieju a został nim Fornal.