Derbowe zwycięstwo!

Liga wojewódzka: Unia Swarzędz - Lider Swarzędz 1:3 (1:0)
Widzów 87
Gole: ⚽ 1:0 Jacek (14') ⚽ 1:1 Książkiewicz (54' as. Vogel) ⚽ 1:2 samobójcza (66' as. Książkiewicz ) ⚽ 1:3 Zaborniak (84' as. Książkiewicz)
Skład Lidera: Strugalski, Jokiel (Lewandowski), Fornalkiewicz, Górczewski Ż (Wojciak), Zaborniak, Kapustyński (Staszyński), Rybarczyk (Ratajczak), Kowalewski (Maciejewski), Koralewski, Vogel, Książkiewicz oraz Chruścicki

Dwie drużyny ze Swarzędza w lidze wojewódzkiej WZPN. Dwa zespoły walczące o tytuł mistrza Wielkopolski. Dwóch wieloletnich rywali celujących w grę w barażach o CLJ. Powodów więcej by udostępnić najważniejsze boisko w mieście - derby odbyły się na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Swarzędzu. Na trybunach blisko 100 osób, w tym burmistrzowie Marian Szkudlarek i Tomasz Zwoliński oraz działacze obu klubów. Wszystkich przywitał swoim charyzmatycznym głosem Grzegorz Surdyk - spiker znany ze stadionu Lecha Poznań - i wyjątkowe widowisko ruszyło.
Zaczęło się od uderzenia głową Rybarczyka, w pierwszej minucie. I ze strony Lidera tyle, bo potem inicjatywę przejęli gospodarze. I to Unia objęła prowadzenie po rzucie wolnym. Do piłki w polu karnym między obrońcami czarno-czerwonych dopadł zawodnik niebieskich i zdobył gola. Gospodarze kontrolowali grę i utrzymali prowadzenie do przerwy.
Druga odsłona to zupełnie inny mecz. Dublet Ksiażkiewicza i gol Zaborniaka dały zwycięstwo liderowi tabeli. Najpierw idealnie Janka wypuścił Vogel. Drugi gol to Jasiu trafiający po rzucie rożnym Koralewskiego. W tym przypadku obrońca zmienił lot piłki, co sędzia zinterpretował jako gol samobójczy. Złudzeń Unię pozbawił Dominik, który trafił głową po piątym z serii rzutów rożnych. Asystę zaliczył tu Książka.
W samej końcówce najpierw strzelec ostatniego gola wybił piłkę z naszej linii bramkowej, a potem Strugalski obronił sytuację sam na sam.
Lider wygrał i znów odskoczył rywalom, bo wicelider AP Reissa zremisował w Skórzewie.