Zwycięstwo w Śremie w starciu UKS-ów

UKS Śrem - Lider Swarzędz 1:3 (0:2)
Bramki: ⚽ Vogel (11') ⚽ Vogel (26' as. Książkiewicz) ⚽ Jokiel (60' po rzucie rożnym Wojciaka) X Szczepaniak (75')

Widzów 53 Skład Lidera: Strugalski, Jokiel, Fornalkiewicz, Górczewski (Wojciak, Lewandowski), Zaborniak (Maciejewski), Kapustynskyi, Przebieracz, Vogel, Koralewski, Rybarczyk (Wieczorek), Książkiewicz oraz Zaradzki Żółte kartki: Grygier, Kędziora (UKS Śrem) i Vogel (Lider) Lider ligi wojewódzkiej przyjechał do wicelidera. Od lat mecze UKS Śrem z Liderem obfitują w emocje i nie inaczej było tym razem. Lepiej w spotkanie weszli gospodarze. Kilka razy zagrozili naszej bramce, ale odpowiedź przyszła szybko. Vogel wywalczył piłkę poza polem karnym i przepięknym strzałem z daleka zaskoczył bramkarza ze Śremu. Gra się wyrównała, ale kolejne trafienie powiększyło konto bramkowe Lidera - Książkiewicz zbiegł do linii końcowej i zagrał na środek pola karnego, gdzie Ptaszek skompletował dublet. Z gospodarzy zeszło powietrze, a szans na podwyższenie prowadzenia było dużo. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali Zaborniak, Koralewski i Książkiewicz. Trafił za to Jokiel zachowując najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym Wojciaka. Bardzo dobry mecz rozegrał Strugalski kilkukrotnie popisując się paradami, które pozwoliły nam długo trzymać zero z tyłu. W końcówce śremianie wykorzystali w końcu jedną ze swoich sytuacji, ale mecz do ostatniego gwizdka był pod kontrolą Lidera. Dziękujemy rywalom ze Śremu i życzymy powodzenia w pozostałych do końca jesieni spotkaniach. My umocniliśmy się na prowadzeniu w tabeli ligi wojewódzkiej WZPN juniorów młodszych B2 grupa 1. Nadal jednak czołówka jest gęsta i trzeba wszystko wygrywać by wygrać całą ligę. Jesteśmy gotowi na to wyzwanie.