Wysoka wygrana z Unią - derby dla Lidera

Unia Swarzędz - Lider Swarzędz 1:5 (0:2)
Bramki: ⚽ 11' Książkiewicz (as. Rybarczyk) ⚽ 28' Vogel (as. Książkiewicz) ⚽ 54' Fornalkiewicz (karny po faulu na Rybarczyku) X 57' (karny) ⚽ 77' Ratajczak (as. Wojciak) ⚽ 80'+3 Ratajczak (as. Książkiewicz)
Widzów 99
Skład Lidera: Strugalski, Jokiel, Zaborniak (Górczewski), Fornalkiewicz, Koralewski, Kapustynskyi (Staszyński), Przebieracz (Ratajczak), Vogel, Maciejewski (Wojciak), Rybarczyk (Kowalewski), Książkiewicz oraz Wieczorek.

Derbowy pojedynek dostarczył spodziewanych emocji. Lider, który przewodzi w tabeli ligi wojewódzkiej, zaczął od zdecydowanych ataków. I szybka pierwsza bramka była efektem tego oblężenia. Po rzucie rożnym piłkę podbił głową Rybarczyk, ta spadła pod nogi Książkiewicza, który obrócił się z nią i uderzył. Piłka po drodze została podbita przez obrońcę gospodarzy i spokojnie wpadła do bramki. Goście nie ustępowali i po kilku zmarnowanych okazjach podwyższyli w końcu wynik. Janek w idealnej sytuacji zamiast strzału wybrał podanie, a Vogel nieco wyrzucony do boku pola karnego i tak przymierzył precyzyjnie.
Po przerwie niewiele się zmieniło, nadal prowadziliśmy grę, ale i Unia szukała swoich szans, co doprowadziło do rzadkiej sytuacji - dwóch karnych w ciągu trzech minut. Najpierw sędzia zauważył faul na Olku, a z jedenastu metrów trafił Fornalkiewicz. Chwilę potem walkę w naszym polu karnym sędzia ocenił jako faul, a Unia też wykorzystała karnego, choć Strugalski wyczuł intencje strzelca.
W końcówce przeważaliśmy już zdecydowanie, a dublet ustrzelił Ratajczak, którego piłka wyraźnie szukała, i znajdywała. Najpierw w drużynowej akcji asystę zaliczył Wojciak, a w doliczonym już czasie drugą asystę w meczu dorzucił Książka.
Wygrana w derbach cieszy wyjątkowo! Do tego przeciwnicy zagrali korzystnie dla nas i na dwie kolejki przed końcem mamy 4 i 5 punktów przewagi nad dwoma najgroźniejszymi rywalami, z którymi zmierzymy się w ostatnich kolejkach. Celujemy w mistrza jesieni!!