Wygrana w debiutanckim starciu z Lubuszaninem

Liga wojewódzka: Lider Swarzędz - Lubuszanin Trzcianka 6:0 (3:0)

Gole: ⚽ Czechowski (26' as. Lewandowski) ⚽ Kowalewski (41' as. Czechowski) ⚽ Pogorzelec (43' as. Kowalewski) ⚽ Pogorzelec Ż (55' as. Czechowski) ⚽ Czechowski (65' as. Książkiewicz) ⚽ Pogorzelec (68' as. Zieliński)

Widzów 32

Skład Lidera: Strugalski (Jóźwiak), Zieliński, Górczewski (Jankowiak), Owczarek, Lewandowski, Rybarczyk (Książkiewicz), Maciejewski, Michalski, Kowalewski, Pogorzelec, Czechowski (Chruścicki); trener Maciej Rybicki

Mecz z cyklu "obowiązkowa wygrana" nie był pokazem pięknej gry Lidera. Od początku wyglądaliśmy słabo, nie potrafiliśmy pokazać pełni swoich umiejętności. Nagrodą dla kibiców była więc bramka, która otworzyła wynik. Wbrew jakości wcześniejszych akcji tu było wszystko - skuteczny pressing drużyny, doskonała asysta Lewandowskiego i piękne uderzenie Czechowskiego.

Niestety po tym golu dalej gra była średnia. Akcje były jednak coraz groźniejsze i przed przerwą dołożyliśmy dwa gole. Najpierw Kowalewski uderzył w wewnętrzną część słupka wykorzystując podanie strzelca pierwszej bramki, a potem sam precyzyjnie asystował Pogorzelec.

W drugiej połowie nasza przewaga była jeszcze większa, czego dowodem jest brak choćby jednej interwencji Jóźwiaka (Strugalski w pierwszej części miał okazje by się wykazać). Z przodu utrzymaliśmy skuteczność na tym samym poziomie. Hat-tricka skompletował Pogorzelec, a Czechowski wygrał klasyfikację kanadyjską (w sumie 2 gole i 2 asysty). Strzelcom pomógł cały zespół, ostatnie dogranie zaliczyli Książkiewicz i Zieliński.

W tabeli sytuacja w górnej części bardzo się zagęściła. Prowadzi wyraźnie Warta, ale kolejne 7 drużyn walczy o drugą pozycję.