Pięć goli strzelonych w Obornikach

Liga wojewódzka: AP Oborniki - Lider Swarzędz 2:5 (1:2)

Bramki: 0:1 Zieliński (15') 1:1 Pauś (37') 1:2 Kowalewski (41' as. Schneider) 1:3 Pogorzelec (52' as. Rybarczyk) 1:4 Pogorzelec (61' as. Vogel) 1:5 Vogel (68') 2:5 Pauś (74')

Widzów: 54

Skład Lidera: Jóźwiak (Strugalski), Zieliński, Górczewski (Zaborniak), Owczarek, Lewandowski, Koralewski (Rybarczyk), Schneider, Kowalewski, Maciejewski (Vogel), Czechowski (Chruścicki), Pogorzelec; trener Maciej Rybicki

Boisko w Obornikach lubimy, bo dotąd tu wygrywaliśmy. W planach mieliśmy podtrzymanie tej passy. Nie znaliśmy jednak przeciwnika, bo z Akademią Piłkarską Oborniki zmierzyliśmy się pierwszy raz.

Jak w każdym dotychczas meczu sezonu pierwsi zdobyliśmy gola, a potem pozwoliliśmy na wyrównanie. Wynik otworzył Zieliński, debiutancką w naszych barwach bramką zdobytą po wymanewrowaniu czterech przeciwników w polu karnym i precyzyjnym uderzeniu przy bliższym słupku. Potem pozornie kontrolowaliśmy grę, ale wystarczyła strata w środku pola, by gospodarze zamienili ją na wyrównujące trafienie. Szybko jednak odpowiedzieliśmy pięknym strzałem głową Kowalewskiego, któremu idealnie zagrał Schneider, i na przerwę zeszliśmy prowadząc.

Drugą połowę zaczęliśmy od czterech zmian, co najwyraźniej namieszało w taktyce AP, bo łatwiej dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Zmarnowanych nie opiszemy, a wykorzystane:

- Rybarczyk prostopadłym podaniem wypuszcza Pogorzelca, który nie daje szans bramkarzowi

- Vogel zagrywa z rzutu wolnego, jak z krótkiego rzutu rożnego, Pogo uderza na bramkę, lot piłki zmienia jeszcze obrońca miejscowych i ta przy słupku wpada do siatki.

- Ptaszek odbiera piłkę 25 metrów od bramki przeciwnika i zaskakuje decyzją (o strzale) i precyzją, bo futbolówka ląduje w samym okienku

W końcówce zwolniliśmy tempo, a na dodatek obrońcy znów przygotowali prezent rywalom i ich czołowy snajper pokonał Strugalskiego. Przy obu bramkach nasi bramkarze nie mieli szans. Natomiast obaj w kilku sytuacjach wyciągnęli zespół z poważnych opresji.