Liga wojewódzka: Akademia Reissa - Lider Swarzędz 0:2 (0:1)
Gole: ⚽ Książkiewicz (1' as. Vogel) ⚽ Kowalewski (57' as. Vogel)
Widzów: 75
Skład Lidera: Strugalski, Jokiel, Fornalkiewicz Ż, Zaborniak, Koralewski, Kapustyński Ż (Górczewski), Maciejewski (Lewandowski), Rybarczyk (Wojciak), Kowalewski (Ratajczak), Vogel Ż (Staszyński), Książkiewicz. Trener: Maciej Rybicki

Mecz na szczycie grupy 1 nie zawiódł oczekiwań kibiców. Pojechaliśmy do Baranowa z przeświadczeniem, że to będzie trudne starcie. Z miejsca jednak ruszyliśmy do ataków i sami sobie pomogliśmy szybko strzeloną bramką. Efekt dała już pierwsza akcja. Rybarczyk zakręcił rywalami na lewej stronie pola karnego, podał do Vogla, którego strzał bramkarz obronił. Wobec dobitki Książkiewicza golkiper gospodarzy był już jednak bezradny. Od tego momentu kontrolowaliśmy grę, choć piłkarze Akademii też mieli groźne akcje i w ostatniej minucie przed przerwą powinni wyrównać.
W drugiej połowie zawodnicy obu stron utrzymali tempo. Dość szybko jednak podwyższyliśmy prowadzenie. Jokiel z autu rzucił do Książki, ten wpuścił w pole karne Ptaszka, który zagrał na środek pola karnego. Tam czekał Kowalewski i mocnym strzałem dał nam wynik 2:0. Do końca obie strony dążyły do kolejnych goli, ale rezultat już się nie zmienił.
Na podkreślenie zasługuje dobra i skuteczna gra obrony, w tym parady Strugalskiego. Czyste konto jest tego dowodem, podobnie jak interwencja uwieczniona na (dostępnym na Facebooku) filmiku.

Po bezpośrednim pojedynku uciekliśmy naszym głównym rywalom na 6 punktów. Do końca jednak jeszcze sześc kolejek i kilka trudnych starć. Będziemy walczyć o wygranie grupy.