Utworzono:

08.09.2016

Opis ze strony www klubu KS Koziołek Poznań:

SPN Szamotuły - Koziołek Poznań 2002

W minioną niedzielę swój drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zainaugurowali zawodnicy rocznika 2002.

Niestety ligowe rozgrywki nasi zawodnicy rozpoczęli od przegranej w Szamotułach, gdzie, pomimo bardzo zaciętego spotkania, ulegliśmy 1:5.

Od początku spotkania obie drużyny za wszelką cenę chciały wyjść na prowadzenie. Nasi gracze, jak i gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji bramkowych, a pierwsza bramka padła w 14 minucie gry, kiedy to napastnik gospodarzy umieścił piłkę w bramce Jakuba Szymczaka. W kolejnych minutach meczu obie ekipy nadal atakowały, a goście zdołali podwyższyć prowadzenie zamieniając uderzenie z rzut rożnego na bramkę. Chwilę później nasz zespół zdołał jednak złapać kontakt z przeciwnikiem. Kapitalnie na skrzydle przedarł się Jakub Wasiela, po czym zagrał do ustawionego na 16 metrze Kacpra Kuraszkiewicza, ten kapitalnym strzałem po długim rogu zdobył bramkę na 1:2. Piękna bramka wyraźnie uskrzydliła naszych zawodników, jednak przed przerwą więcej bramek już nie padło.

Na drugą cześć spotkania nasi zawodnicy wyszli niezwykle zmotywowani. Z minuty na minutę coraz groźniej atakowali, a bramka wyrównująca „wisiała w powietrzu”. Nieoczekiwanie w 60 minucie meczu, grając w przewadze liczebnej, po błędzie w ustawieniu naszego obrońcy, tracimy bramkę. Nasz zespół jeszcze zacieklej stara się odrobić poniesione straty, jednak wykorzystany przez miejscowych rzut karny oraz bramka w samej końcówce pozbawiają nas zdobyczy punktowej w Szamotułach. Niestety, mimo dobrze rozegranych zawodów, przegrywamy wysoko na inaugurację ligowych zmagań z SPN Szamotuły 1:5.