UHLSPORT CUP 2014 - KRAKÓW/SKOTNIKI, 1-2 marca

W dniach 1-2 marca br. wzięliśmy udział w prestiżowym, bardzo mocno obsadzonym turnieju rocznika 2003 UHLSPORT CUP 2014, organizowanym przez redakcję portaluhttp://regionalnapilka.pl/w Centrum Sportowo–Rekreacyjnym J&J Sport Center Kraków-Skotniki, w którym, na wspaniałej syntetycznej trawie „Prestige System”, posiadającej atest FIFA oraz UEFA, spotkały się 24 drużyny: AP 21 Kraków, BKS LUBLIN, DAP Dębica, FOOTBALL ACADEMY Polska, FRYDEK MISTEK (Czechy), GARBARNIA Kraków, GLINIK Gorlice, MKS Kluczbork, GKS KSAWERÓW, LIDER Swarzędz, MOSOM Tychy, AS PROGRES Kraków, RAKÓW Częstochowa, ROZWÓJ Katowice, SANDECJA Nowy Sącz, SKRA Częstochowa, SMS ŁÓDZ, ŚLĄSK Wrocław, GKP TARGÓWEK Warszawa, UNIA Warszawa, WISŁA Kraków, FC WROCŁAW ACADEMY oraz AP ZIOMKI Rzeszów.

Celem turnieju, oprócz promocji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, było także wsparcie dla Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy „FOR BG”, zajmującej się ułatwianiem ludziom niepełnosprawnym i pokrzywdzonym przez los dostępu do aren sportowych.

W trakcie turnieju zorganizowana została loteria charytatywna, na którą uczestnicy mogli przywieźć gadżety, w celu wsparcia osób potrzebujących.

link do zdjęćhttps://plus.google.com/photos/114325179193426479956/albums/5987037885229641569?authkey=CPTa_8iqju36XA

nam się dwie minuty przed końcem zapewnić sobie remis.

Lider – Sandecja 2:2

Wcześniejsze wyniki sprawiły, że to był mecz, którego stawką było 11. miejsce na całym turnieju. Wystarczał nam do tego remis. Wygrana zostawiała cień szansy na 10. pozycję w końcowej tabeli.

Pierwszy wysilić musiał się Oli – już na początku wyjął piłkę lecącą w okienko. W pierwszej minucie zdążył jeszcze najwyżej wyskoczyć do piłki zagranej przez sądeczan z rogu.

Niewiele zabrakło Kacprowi D. by wyjść sam na sam z bramkarzem. Łukaszowi się to udaje, ale bramkarz wychodzi z tego starcia zwycięsko.

Nasz golkiper niestety chwilę później zostaje pokonany strzałem w długi róg. Niepewni byli w tej sytuacji nasi obrońcy. I znów gonimy wynik. A tu Oli musi znów paradą ratować zespół od utraty gola.

W końcu jednak wyrównujemy. Jeden strzał, drugi też obroniony, aż Albert z bliska finalizuje akcję i jest remis.

Ryby akcję sam na sam bramkarz broni, a dobitka Domina mija poprzeczkę od góry. Nasza obrona znów szwankuje, rywale mają rzut wolny, piłka mija bramkę lecąc wzdłuż niej.

Trzy minuty przed końcem Fornal przyjmuje piłke z pięknym obrotem i mocnym strzałem pokonuje bramkarza z Nowego Sącza. Prowadzimy 2:1 i chcemy więcej!

Grodzki zagrywa wzdłuż bramki, Rybie nie udaje się jednak dołożyć nogi. Chwilę później Olek trafia do bramki, ale sędzia dopatruje się faulu w ataku.

I kiedy witaliśmy się ze zwycięstwem nastąpiła mała katastrofa. Znów pozwoliliśmy na zbyt dużo rywalom. Ci oddali strzał z daleka i jeszcze sprzyjało im szczęście. Odbita od słupka piłka trafiła pod nogi nowosądeckiego napastnika, który z niespełna metra wcisnął ją do bramki. A nam czasu na zwycięskiego gola już nie starczyło.

Zajęliśmy 11. miejsce. Wygraliśmy dwa mecze, tyle samo zremisowaliśmy i przegraliśmy. Obie przegrane były minimalne po 0:1. Remisy nie były dalekie od wygranych. Zwycięstwa mogły być wyższe. Zagraliśmy dużo dobrej piłki, nie odstawialiśmy nóg, walczyliśmy i potrafiliśmy wygrać z czasem i brutalnym przeciwnikiem. Popełniliśmy jednak indywidualne błędy, które zdarzały się w każdej formacji. Jako drużyna potrafimy być trudnym rywalem dla każdego. Pokazaliśmy się z dobrej strony i zobaczyliśmy nad czym jeszcze musimy pracować.

Kto okazał się lepszy od nas? Turniej wygrałaUnia Warszawapokonując w finaleUKS SMS Łódź(naszego grupowego rywala). Kolejne miejsca zajęły:

3. Raków Częstochowa

4. Śląsk Wrocław